Webinarium

Webinar (Webinarium) – rodzaj seminarium prowadzonego za pośrednictwem Internetu przy pomocy technologii webcast. Webinary organizuje się najczęściej w celach szkoleniowych i informacyjnych. ... Podczas internetowych seminarium popularną formą przekazu jest prezentacja multimedialna. Webinary wykorzystują transmisję audiowizualną do przekazywania informacji między prowadzącym a uczestnikami seminarium. Prelegent i jego odbiorcy widzą się wzajemnie i mogą się komunikować, mimo że przybywają w oddalonych od siebie miejscach. Podczas internetowych seminarium popularną formą przekazu jest prezentacja multimedialna. Często jednak organizatorzy zapewniają uczestnikom pomoce dodatkowe w postaci plików zawierających źródła wiedzy, ćwiczenia, bibliografię do zgłębiania tematu itp. Treści te udostępniane są zazwyczaj na wspólnych dyskach z możliwością ich pobrania.Przeczytaj więcej 

Akademia Webinaru w kategorii Edukacja szkolna - dotyczą kształtowania nowych umiejętności, które przydadzą się w codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej z dziećmi i młodzieżą. Oferujemy innowacyjne tematy z zakresu dydaktyki, metodyki nauczania oraz profilaktyki i terapii pedagogicznej i psychologicznej. Pojedyncze webinary prowadzą doświadczeni Trenerzy – na co dzień pracujący z uczniem i jego rodzicami.

Inne kategorie szkoleń dostępnych na stronie to: 

  • doradztwo zawodowego

  • rozwoju osobistego

  • z zakresu szeroko pojętego IT

 

8.jpg
2a.jpg
Więcej zobacz
2.jpg

Edukacja z pasją - blog, na którym można znaleźć listę-bazę szkoleń dla belfrów uczących różnych przedmiotów (...) nie tylko poloniści znajdują tu coś dla siebie, ale również matematycy, historycy, chemicy itd. Lista jest sukcesywnie powiększana o kolejne adresy stron z webinariami i nie tylko. 

1.jpg
1.jpg
najbliższe webinaria zobacz na stronie
 
www.edunation.com.pl
Platforma edunation.com.pl
zasoby dostępne po zalogowaniu
10.png
9.jpg

#poZdrówko – nowa seria webinarów o zdrowiu psychicznym i radzeniu sobie z wypaleniem zawodowym

poZdrówko #1 Jak żyć, pracować i nie zwariować? - Celem webinaru będzie zaproszenie Słuchaczy do refleksji nad tym: Co jest aktualnie największym źródłem stresu w pracy i dlaczego? Więcej czytaj 

Mindfulness (MBSR) w pracy nauczyciela
5.jpg

Najstarsza polska platforma szkoleniowa - ponad 20 lat doświadczenia w szkoleniu pracowników oświaty

 

Słuchaj, pytaj, dziel się wrażeniami: bierz udział w interaktywnych live’ach, prowadzonych przez wyspecjalizowanych trenerów.

4.jpg

Więcej na stronie: szkolenia.edumaster.pl

Strona Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog - w zakładce webinaria znajdziecie kilkadziesiąt filmików, zawierających między innymi wskazówki, jak programować w programie Scratch i Scratch Junior, jak wykorzystać płytkę mechatroniczną Makey-Makey, jak przygotować różne działania z robotami Dash i Dot, ale także jak uczyć programowania bez sprzętu elektronicznego. 

33a.jpg
Orange.jpg

Propozycja webinariów na czas kwarantanny przeznaczona dla nauczycieli klas 1-3. Otwarte spotkanie dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak dobrze pracować z domu z najmłodszymi uczniami. 

Materiał pomocniczy  -  Jak prowadzić zdalne zajęcia w klasach I-III? Możliwości dysku Google w nauczaniu zdalnym. 

Jak dołączyć do webinarium ? 

ceo.jpg

Centrum Edukacji Obywatelskiej jest największą polską organizacją pozarządową działającą w sektorze edukacji. Wprowadza do szkół nowoczesne metody nauczania oraz ocenianie kształtujące. Cykl webinariów zrealizowanych w ramach programu Nauczyciel/ka I klasa oraz najnowsze dotyczące zdalnego nauczania w czasie pandemi koronowirusa.

19.jpg

Webinaria, czyli szkoleniach online na żywo! Webinaria Pearson to szkolenia bezpłatne, umożliwiające otrzymanie certyfikatu uczestnictwa bez wychodzenia z domu. Webinaria realizowane są w języku polskim i angielskim na stronie pearson.pl, platformach webinaryjnych lub kanałach społecznościowych. Uczestnictwo w webinarium wymaga rejestracji na przeznaczonej do tego platformie lub dołączenia do grupy tematycznej.