E-learning jest jedną z form nauczania, w dużej mierze wykorzystującą dobrodziejstwa rozwoju techniki oraz dostępności usług IT, a w szczególności Internetu. Pozwala na ukończenie szkolenia bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej, co dla wielu osób jest barierą i dodatkowym kosztem. Szkolenie może być realizowane na dowolnym medium spełniającym minimalne wymagania techniczne takim jak komputer, laptop, tablet, smartfon czy inne.

 

Szkolenia e-learningowe posiadają swoje specyficzne cechy/ Profesjonalny lektor, ciekawa grafika, interakcja z użytkownikiem to cechy, które wciąż podnoszą jakość szkoleń e-learningowych. https://futurethink.pl/e-learning/

Możliwości jakie stwarzają platformy e-learning w edukacji szkolnej

Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że w perspektywie kilkunastu lat technologia informacyjna stanie się nieodłącznym elementem życia prywatnego i zawodowego zdecydowanej większości ludzi w naszym kręgu cywilizacyjnym. Bez podstawowych umiejętności związanych z tą technologią nie będzie możliwe wykonywanie większości zawodów oraz uzupełnianie posiadanych kwalifikacji i nabywanie nowych. Pozyskiwanie, opracowywanie i wykorzystywanie informacji stanie się częścią typowych działań prywatnych i zawodowych. Wobec tego oświata postawiona zostanie przed koniecznością przygotowania absolwentów szkół do sprawnego posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem informatycznym i telekomunikacyjnym. Rozwój techniki i relatywny spadek cen sprzętu i oprogramowania doprowadzi do tego, że każda szkoła i uczelnia będzie wystarczająco wyposażona w sprzęt komputerowy z podłączeniem do Internetu, a ponadto prawie każdy uczeń i student będzie miał do niego prywatny dostęp. W związku z tym przed oświatą stoi poważne wyzwanie, uczynić technologię informacyjną środkiem wspomagającym nauczanie większości przedmiotów nauczania. Narzędzia oferowane przez tę technologię powinny stać się typowymi środkami dydaktycznymi.

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Opracowała: Edyta Kilian

Wrocław 2020

logo_WEBowa.jpg
  • Instagram
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now