Damski Race
REKREACJA - TURYSTYKA - SPORT AMATORSKI

WYBRANE AKTYWNOŚCI

Naukowcy podkreślają, że już 5 minut ruchu w otoczeniu zieleni wystarczy, aby poprawić swoje samopoczucie. Ruch na świeżym powietrzu jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają czasu na siłownię czy zajęcia fitness. Poza tym, kto lubi przebywać w czterech ścianach, gdy pogoda kusi do wyjścia na zewnątrz?

10 ZALET JAZDY NA ROWERZE

Rower to obecnie jeden z najbardziej popularnych środków transportu. Jeśli chcemy zacząć wprowadzać zdrowe nawyki to jazda rowerem jest doskonała na początek. Poznaj 10 powodów, dla których warto wiosną przesiąść się na rower. Rower to obecnie jeden z najbardziej popularnych środków transportu. Poznaj 10 powodów, dla których warto wiosną przesiąść się na rower.

JAK ZACZĄĆ BIEGAĆ?

Jak zacząć biegać, kiedy są chęci, ale nigdy się tego sportu nie praktykowało? Decyzja o wprowadzeniu zdrowszego trybu życia, a tym samym włączenia do niego nie tylko zdrowego jedzenia, ale przede wszystkim wysiłku fizycznego, to jedna z trudniejszych decyzji dla wielu z nas. Postanowienia noworoczne pomagają wprowadzić sport w życie.  Jak to zrobić i przygotować się na pierwszy trening? 

PŁYWANIE - ZDROWA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Pływanie to jeden z najzdrowszych sportów świata - mogą z niego korzystać osoby mające problemy z kręgosłupem i dużą nadwagą, starsi ludzie, a nawet ciężarne kobiety. Nic dziwnego, że cieszy się dużą popularnością. Dlaczego pływanie jest zdrowe? Regularne pływanie poprawia również sylwetkę - dzięki niemu jesteśmy wyprostowani i nie garbimy się... 

RUCH TO ŻYCIE

Specjaliści określili niezbędną ''dawkę'' aktywności fizycznej w tygodniu, która ma sprzyjać podtrzymaniu i poprawie zdrowia. Dla dziecka w wieku szkolnym rekomendowana jest minimum godzina dziennie. Oznacza to, że jego aktywność fizyczna w ciągu tygodnia powinna wynosić w sumie ok. 6-7 godzin. Ruch jest potrzebny jak powietrze. Ćwicząc, dziecko przeżywa radość, rozładowuje napięcie i stres, uczy się radzić sobie z emocjami.