Elementy gry turystycznej

Gry turystyczne są odmianą gry miejskiej i nie są formalnie ograniczone. Istnieje możliwość wzbogacenia gry o różne elementy. W grę turystyczną można grać zawsze i nie obowiązują tu ścisłe terminy, jak w typowej grze miejskiej. Gry te zostały tak zaplanowane, aby mogli uczestniczyć w nich turyści odwiedzający miejskie przestrzenie oraz sami mieszkańcy. Ilość uczestników jest mniejsza, a karty gry można pobrać ze strony internetowej.  

KARTA STARTOWA odebrana z punktu informacji turystycznej lub po prostu wydrukowana na domowej drukarce staje się wyjątkowym przewodnikiem po znanych i nieznanych zakamarkach okolicy.
Dla wybranych gier dostępna jest opcja zabawy przy użyciu urządzenia mobilnego, które staje się interaktywną kartą startową.

TRASA wiodąca przez najciekawsze miejsca w okolicy, także te zapomniane - nie ujęte w tradycyjnych przewodnikach turystycznych.
Możesz wyruszyć na wędrówkę w dowolnie wybranym terminie i momencie, w grach turystycznych animator czy też przewodnik nie są niezbędni do jej rozegrania. Tu gracz sam narzuca tempo i w każdej chwili może zrobić sobie przerwę.

ZABYTKI to najważniejsze i najciekawsze obiekty danego miejsce ukazane w nietypowy sposób, często pozwalający odkryć ich nieznane oblicze i ciekawostki, które kryją się za zasłoną standardowego opisu w przewodniku turystycznym.
Poszukiwania wskazówek przyprawiamy zawsze nutką tajemnicy.


PRZYRODA jest nieodłączną częścią każdej Gry Turystycznej. Zabawa odbywa się w końcu na świeżym powietrzu, niezależnie od tego czy jest to wielkie miasto z pięknymi parkami czy położona przy lesie mała miejscowość.
Na łonie przyrody możesz zrobić sobie przerwę w czasie rozgrywki. 

SKARB dosłownie i w przenośni. Czasami odnajdujemy tajemniczą skrytkę, a czasami zdobywamy tajemnicze hasło, które znają tylko nieliczni.
Skarbem jest także możliwość przeżycia przygody i zwiedzenia wybranego miejsca w zupełnie niesztampowy sposób

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu
2019
Oprac. M. Grabowska
  • DBP
  • DBP
  • DBP
  • DBP
  • DBP
  • Grey Instagram Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now