Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dziecko do życia w sieci? Magdalena Bigaj.
Konkretny i praktyczny przewodnik dla współczesnych rodziców, który uczy, jak sprawić, by relacja dziecka z cyfrowym światem była zdrowa i bezpieczna. Można w niej znaleźć takie zagadnienia jak to, ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem, kiedy dać mu pierwszy smartfon, czy pozwolić na granie w gry, jak nauczyć je radzić sobie z hejtem oraz jak Internet wpływa na jego rozwój.
Mindfulness dla dzieci. Pomóż swojemu dziecku osiągnąć spokój i zadowolenie od śniadania do dobranocki, Uz Afzal.
Przewodnik oferuje praktyczne ćwiczenia, które dzieci w wieku 4-11 lat mogą wykonywać wraz z rodzicami. Wyjaśnia, co to jest mindfulness i jak ją praktykować. Pomaga zajętym rodzicom wspierać dzieci przez cały dzień, od pobudki – przez posiłki, kryzysy, naukę (w tym stres towarzyszący egzaminom), wyzwania związane z czasem spędzanym przed ekranem i komunikacją – do dobranocki. Te proste zadania nauczą dzieci w pozytywny sposób radzić sobie z emocjami, zwiększą ich pewność siebie i koncentrację, jak również pomogą im w przechodzeniu z klasy do klasy.
Z nosem w ekranie : szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka? Anya Kamenetz ; przekład Monika Malcherek.
Ta książka to jasne, poparte badaniami oraz obiektywne spojrzenie na kwestię znaną obecnie niemal każdemu rodzicowi. Stanowi odpowiedź na nurtującą dzisiejszych rodziców kwestię: jak znaleźć równowagę pomiędzy technologią a prawdziwym życiem. Zawarte w niej zwięzłe, lecz wymowne wskazówki stanowią podstawę, dzięki której rodzice będą mogli określić właściwą rolę technologii w życiu dzieci, ograniczyć własne obawy, a także znaleźć przestrzeń dla szczęśliwych, rodzinnych chwil zarówno z udziałem technologii, jak i bez niej.
Życie w sieci [Film] : jestem tu, obok. Scen. i reż. Dariusz Fedorowicz.
Nowe technologie stały się nieodzowną częścią naszej codzienności. Bez względu na to, czy nam - dorosłym - ten fakt się podoba czy nie, na naszych oczach dorasta pokolenie, dla którego świat bez Internetu nie istnieje. Nie jest więc naszą rolą odwodzenie młodych od technologii czy też pouczanie ich, że świat bez Internetu jest lepszy. Możemy jedynie pomóc uczniom pojąć jak najlepiej zróżnicowaną problematykę nowych mediów i technologii.