BLOG

jako narzędzie edukacyjne

Zielona maszyna do pisania

Charakterystyka bloga

Poszukując informacji na temat edukacji coraz częściej możemy natrafić na tworzone przez nauczycieli i bibliotekarzy blogi. Wiele osób i instytucji przekonało się do korzystania z tego prostego narzędzia do promowania swoich usług.

Pisanie na laptopa

Początki blogowania

Rozpoczynając przygodę z blogiem, dobrze jest zastanowić się najpierw jaką tematykę chcemy wybrać. Wybór będzie łatwiejszy, jeśli pomyślimy o tym, co nas motywuje do blogowania, po co chcemy to robić, czy też jaki cel chcemy osiągnąć.

podniesienie rąk

Rodzaje blogów

w kontekście 

edukacyjnym

Zapoznając się z blogosferą, widzimy dużą różnorodność zarówno w wyborze tematyki, jak i formy prowadzenia blogów. Podobne zjawiska widzimy wśród blogów edukacyjnych.

Dwa Pióra na notebooka

Wideo tutoriale

o zakładaniu i edycji bloga

Poprzez cykl samouczków dotyczących prowadzenia bloga, krok po kroku zobaczysz jak założyć blog w serwisie Blogger, jak stworzyć pierwszy post, zmienić szatę graficzną i układ bloga oraz jak dopasować różne ustawienia bloga do swoich potrzeb.

Śliczna dziewczyna w klasie

16 pomysłów na posty na blogu edukacyjnym

Co zrobić jeśli nie mamy pomysłów na kolejne posty na blogu? Jeśli nie wiemy, jakie treści mogą się przydać naszym czytelnikom? Zapraszam do przyjrzenia się 16 pomysłom na ciekawe posty do opublikowania na blogu edukacyjnym.

Nastolatki i biblioteka

20 sposobów na posty na blogu książkowym

i bibliotecznym

Jeśli poszukujesz inspiracji, dotyczących tego jakie posty mogą zainteresować czytelników na blogach bibliotecznych i książkowych, warto przyjrzeć się poniższym propozycjom.