Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna

we Wrocławiu

© 2019 - AD - created with Wix.com

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram
webowa_logo!!!.png

© 2023 by Alison Knight. Proudly created with Wix.com

Poszukując informacji na temat edukacji coraz częściej możemy natrafić na tworzone przez nauczycieli i bibliotekarzy blogi. Wiele osób i instytucji przekonało się do korzystania z tego prostego narzędzia do promowania swoich usług.

Charakterystyka bloga

Rozpoczynając przygodę z blogiem, dobrze jest zastanowić się najpierw jaką tematykę chcemy wybrać. Wybór będzie łatwiejszy, jeśli pomyślimy o tym, co nas motywuje do blogowania, po co chcemy to robić, czy też jaki cel chcemy osiągnąć.

Początki blogowania

Zapoznając się z blogosferą, widzimy dużą różnorodność zarówno w wyborze tematyki, jak i formy prowadzenia blogów. Podobne zjawiska widzimy wśród blogów edukacyjnych.

Rodzaje blogów

w kontekście 

edukacyjnym

Poprzez cykl samouczków dotyczących prowadzenia bloga, krok po kroku zobaczysz jak założyć blog w serwisie Blogger, jak stworzyć pierwszy post, zmienić szatę graficzną i układ bloga oraz jak dopasować różne ustawienia bloga do swoich potrzeb.

Wideo tutoriale

o zakładaniu i edycji bloga

Co zrobić jeśli nie mamy pomysłów na kolejne posty na blogu? Jeśli nie wiemy, jakie treści mogą się przydać naszym czytelnikom? Zapraszam do przyjrzenia się 16 pomysłom na ciekawe posty do opublikowania na blogu edukacyjnym.

16 pomysłów na posty na blogu edukacyjnym

Jeśli poszukujesz inspiracji, dotyczących tego jakie posty mogą zainteresować czytelników na blogach bibliotecznych i książkowych, warto przyjrzeć się poniższym propozycjom.

20 sposobów na posty na blogu książkowym

i bibliotecznym

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now