Miejsce, gdzie pomoc uzyskają zarówno osoby w kryzysie samobójczym, jak i szukające wsparcia dla kogoś, kto przeżywa trudności psychiczne czy żałobę po samobójczej śmierci bliskiego.
Sieć bezpieczeństwa online zapobiegająca zachowaniom samobójczym
Celem programu jest poprawa zdrowia psychicznego młodzieży w Polsce poprzez stworzenie sieci wsparcia rówieśniczego w wypadkach kryzysu psychicznego i pierwszych symptomach powstawania problemów w zakresie dobrostanu psychicznego.
Kampania społeczna ministra zdrowia, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży. Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom, młodzieży a także ich rodzicom i opiekunom.
Program skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W jego ramach nauczyciele, pedagodzy, rodzice oraz uczniowie budują stosowną wiedzę i umiejętności, otrzymują odpowiednie narzędzia tak, by dbać o dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży. Udział w programie kończy przyznanie certyfikatu Wspierająca Szkoła.
Fundacja, jej obszarem działania są m. i. Zdrowie psychiczne, Mediacje szkolne, Komunikacja bez przemocy.
Kampania przeznaczona jest przede wszystkim dla nauczycielek, nauczycieli, szkół i innych placówek edukacyjnych. Jej celem jest aby każda wychowawczyni i każdy wychowawca przeprowadzili z uczniami i uczennicami lekcję dotyczącą przemocy lub/i dyskryminacji.
GPOZP jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia systemowego narzędzia dla ochrony zdrowia psychicznego. Powstał w oparciu o identyfikację aktualnych problemów.
Organizacja pozarządowa, która kompleksowo zajmuje się problematyką przemocy i wykorzystywania seksualnego dzieci.
Fundacja, która pomaga dzieciom po traumie
W dniu 30 marca 2021 r. Rada Ministrów przyjęła Narodowy Program Zdrowia (NPZ) na lata 2021-2025. Celem strategicznym Narodowego Programu Zdrowia jest zwiększenie liczby lat przeżytych w zdrowiu oraz zmniejszenie społecznych nierówności w zdrowiu.
"Myślę pozytywnie" to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat.
Modelowy Program Promocji i Profilaktyki dla szkół podstawowych i placówek oświaty
Modelowy Program Promocji i Profilaktyki dla szkół ponadpodstawowych i placówek oświaty
Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych
Kampania na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Prawa dla nastolatków