Formy reklamy i narzędzia
do ich wykonania

   Represented   

   Exhibited   

Chelsea Brown

Wolfgang Ines

Melinda Rhodes

Max Andrews

Tobias Hargreaves

Katlyn Cross

poster-4633230_960_720.jpg

PLAKAT

Plakat to forma reklamy bardzo często stosowana przez bibliotekarzy.

Plakat zapowiada, popularyzuje i promuje wydarzenia. 

assorted-books-on-bookshelves.jpg

ULOTKA, BROSZURA, FOLDER

Ulotka jest drukiem służącym celom propagandowym bądź informacyjnym, przeznaczonym do szybkiego rozpowszechniania, o niewielkiej objętości.

PREZENTACJA

Prezentacja multimedialna czyli pokaz lub wykład, którego treść jest ilustrowana opracowanymi komputerowo elementami multimedialnymi, takimi jak: rysunki, zdjęcia, a także dźwięki i obrazy (animacje, filmy).

E-KSIĄŻKI

E-KOMIKSY

Książeczki i komiksy elektroniczne są idealnym narzędziem do popularyzacji czytelnictwa - dzieci i młodzież bardzo chętnie tworzą opowieści cyfrowe - np. o ulubionym bohaterze lub książce. 

IMGP3071.JPG

FILM - edycja, montaż, napisy, muzyka 

Film - utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć.

water-fountain-4400179_960_720.jpg

ANIMACJA poklatkowa

Animacja - technika filmowa polegająca na tworzeniu efektu ożywienia martwych kształtów przez dokonywanie serii pojedynczych zdjęć rysunków, wycinanek, kukiełek lub sylwetek i wyświetlaniu ich w sposób ciągły.

DSC08567p.jpg

GRAFIKA 
i ZDJĘCIA

Chcesz stworzyć grafikę na bloga? Potrzebujesz infografiki? A może potrzebujesz grafik na facebooka? Może jakiś plakat lub kolaż? Kilka darmowych narzędzi...

DSC03368-001.JPG

SOCIAL MEDIA NEWSLETTER

Elektroniczna forma biuletynu – czasopisma rozsyłanego za pomocą poczty elektronicznej do prenumeratorów. Dawniej (przed powstaniem Internetu) była to forma szybkiego czasopisma naukowego powielanego na kserokopiarce i rozsyłanego do zainteresowanych prenumeratorów.