Niepełnosprawni są wśród nas
Niepełnosprawność - Edukacja - Tolerancja - Akceptacja
Pedagogika Specjalna - nowoczesny portal pedagogiczny, ze szczególnym uwzględnieniem pedagogiki specjalnej. Zawiera wiele porad i wskazówek jak pracować z dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Podpowiadamy, jak pracować z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zawiera przydatne materiały, także scenariusze i konspekty, programy przydatne w indywidualnej pracy z dzieckiem, artykuły i wiele innych ciekawych inspiracji i pomysłów.
Niepelnosprawni.pl - to największy i najbardziej popularny serwis informacyjny w Polsce poruszający tematykę niepełnosprawności. Znajdziesz tu ponad 25 tys. podstron i codziennie aktualizowaną bazę informacji. Portal przekazuje wiadomości z kraju i ze świata oraz prezentuje artykuły i porady z zakresu prawa, systemu orzecznictwa, aktualnych ulg i uprawnień dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Poprzez publikacje pomaga m.in. w aktywizacji zawodowej, podejmowaniu nauki, wyjazdach na wakacje i turnusy rehabilitacyjne, wyborze szkół integracyjnych. Zamieszczane są na nim przydatne informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i innych, a także dane o instytucjach i organizacjach pozarządowych.
Wirtualne Centrum Kultury i Rozrywki - strona internetowa, na której każda zainteresowana osoba/organizacja znajdzie otwarte zasoby edukacyjne i rozrywkowe. Będzie to internetowy zbiór materiałów, powstałych podczas realizacji projektu z linkami, ułatwiającymi osobom słyszącym edukację o kulturze Głuchych. Tutaj: https://www.ivccdeaf.tk/p/home.html
Polski Związek Niewidomych - strona skierowana do osób niewidomych i słabowidzących. Znajdziemy tu opis podstawowych pojęć związanych z tym rodzajem niepełnosprawności, porady i aktualności oraz opis działania i struktury Polskiego Związku Niewidomych.
Wszystko jasne - strona projektu, którego celem jest prowadzenie kontroli obywatelskiej nad funkcjonowaniem instytucji państwowych i samorządowych, przestrzeganiem przez nie reguł dobrego rządzenia w oparciu o kryteria legalność i celowość, monitorowanie procesu stanowienia prawa oświatowego i skutków wdrażania regulacji prawnych dotyczących ucznia niepełnosprawnego. Prowadzony będzie audyt społeczny edukacji i dostępu do niej ucznia niepełnosprawnego z uwzględnieniem jego specjalnych potrzeb edukacyjnych oraz kontrola dostosowania polskiego prawa do zapisów Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.
Centrum Edukacyjne Migaj Naturalnie - razem z Oddziałami Polskiego Związku Głuchych organizują kursy polskiego języka migowego w całym kraju – zależnie od potrzeb i preferencji uczestników – na różnych poziomach zaawansowania, w trybach porannym, popołudniowym oraz weekendowym.
Nie-grzeczne Dzieci - strona Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera. Strona jest poświęcona zespołowi Aspergera i różnym aspektom terapii, edukacji i zatrudnienia osób z zespołem Aspergera.
Terapia Specjalna - to czasopismo tworzone z myślą o specjalistach pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych. W każdym numerze prezentujemy zalecenia terapeutyczne oraz porady specjalistyczne, które cieszą się uznaniem ze względu na swoją efektywność w praktycznej pracy. W każdym wydaniu znajdziesz bank pomysłów z oryginalnymi, autorskimi scenariuszami dostosowanymi do osób z różnymi zaburzeniami rozwojowymi i zachowania wraz z gotowymi kartami pracy.
Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych - znajdziesz tu informacje dotyczące realizacji praw osób niepełnosprawnych m. in. w zakresie zatrudnienia i rehabilitacji społecznej.
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) – pozarządowa, samopomocowa, niedochodowa organizacja społeczna, zajmująca się pomocą dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną, która do marca 2016 działała pod nazwą Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
ngo.pl - strona dotycząca wspierania studentów z niepełnosprawnościami.