Programy i tutoriale do nagrywania ekranu i samouczków wideo

 

Nagrywanie ekranu komputera czy telefonu w ostatnim czasie stało się tak popularne, że powstało wiele programów i aplikacji, które to umożliwiają. Programy te są używane do tworzenia samouczków dotyczących działania  różnych programów, do nagrywania streamingu z gier komputerowych, artyści cyfrowi w ten sposób tworzą relacje ze swojego procesu malowania i pokazują go w formie speedpaintingu.

ActivPresenter to program, który może służyć do edycji filmów, lecz przede wszystkim nadaje się do  nagrywania ekranu i tworzenia wideo tutoriali.  Program  zapewnia bogaty zestaw funkcji, który pozwala na wzbogacenie projektów o inne obiekty graficzne i elementy interaktywne. Uwzględnia wszystkie narzędzia potrzebne do nagrywania ekranu, adnotacji, edycji wideo z screencastem i tworzenia interaktywnych treści e-learningowych w HTML5. Ma również wiele funkcji, dzięki czemu można również wykonać podstawową edycję zwykłych filmów. 

 

Znajdziemy tutaj funkcje do wycinania, wycinania, kopiowania, kadrowania filmów, dodawania przejść wideo, zamrażania klatek oraz przyspieszania lub spowalniania filmów. Program jest w języku polskim. Licencja zezwala na korzystanie z programu w bezpłatnie, w celach osobistych lub niekomercyjnych.

ActivPresenter można pobrać ze strony programu.

Zobacz jak korzystać z programu - video samouczki.

activ.jpg

OBS jest programem darmowym, docenianym przez streamerów i ludzi, którzy tworzą wideo poradniki. Główną funkcją aplikacji praca na scenach, którą można dowolnie dostosowywać do potrzeb użytkowników, pokazując tylko niektóre elementy ekranu. Ponadto program obsługuje urządzenia do przechwytywania obrazu, takie jak kamery, oraz posiada możliwość wstawiania grafiki.

Umożliwia tworzenie wysokiej jakości plików wideo za pomocą z pulpitu i przesyłanie ich strumieniowo w sieci za pomocą tego intuicyjnego systemu. Programy do przesyłania strumieniowego multimediów współpracuje z popularnym wśród graczy Twitch. Filmy można bezpośrednio przesyłać do serwisu Youtube. 

OBS można pobrać ze strony programu.

Zobacz jak korzystać z OBS:

Jak przesyłać strumieniowo video

Jak nagrywać ekran komputera

Jak nagrywać ekran komputera

 

 
obs.jpg