Konsekwencje psychologiczno - społeczne 

 

Nadmierna waga sprzyja negatywnej samoocenie i nierzadko prowadzi do rozwoju depresji. Szkodliwe, destruktywne przekonania na temat siebie, swojego ciała, jedzenia, innych ludzi, przyszłości, nieprawidłowe nawyki w zakresie odżywiania się, aktywności fizycznej, dbania o swoje ciało, reagowania na stres, nierealne wyobrażenia dotyczące własnego ciała, odchudzania, własnych możliwości, ograniczeń, celu. Kolejnym efektem jest obniżenie jakości życia: niska samoocena, okresy depresji, czasami poczucie izolacji społecznej, gorsze wyniki w nauce, lęki, zwiększona liczba hospitalizacji.

Panuje przekonanie, że są leniwi, nienasyceni, mniej inteligentni, że mają mniejsze umiejętności społeczne. Społeczeństwo najczęściej myśli, że otyłość można kontrolować, więc ważący zbyt wiele ludzie sami są sobie winni, ponieważ dużo jedzą i mało się ruszają.

Na podstawie: dyskryminacja otyłości

Dzisiaj największe emocje wzbudza nasz wygląd, a zwłaszcza sylwetka. Jeśli nie mieścisz się w normie, to znaczy, że jest z Tobą coś nie tak. Masz nadwagę? Spasłaś się na własne życzenie i nie należy Ci się szacunek, a tym bardziej współczucie. Osoby otyłe walczą nie tylko ze swoim ciałem, ale także z innymi ludźmi.

Nadwaga i otyłość.jpg
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now