Przepisy prawa
Przepisy Unii Europejskiej dotyczące rolnictwa ekologicznego mają na celu zapewnienie jasnej struktury produkcji towarów ekologicznych w całej UE. Ma to na celu zaspokojenie popytu na wiarygodne produkty ekologiczne, przy jednoczesnym zapewnieniu uczciwego rynku producentom, dystrybutorom i sprzedawcom.
Rolnictwo ekologiczne w skrócie - Komisja Europejska - Prawodawstwo
Przepisy unijne
Rozporządzenie podstawowe
Przepisy unijne
Rozporządzenie wykonawcze
Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2021/772 z dnia 10 maja 2021 r. zmieniające rozporządzenie wykonawcze (UE) 2020/977 w odniesieniu do środków tymczasowych związanych z kontrolami produkcji produktów ekologicznych, w szczególności w odniesieniu do okresu stosowania (Tekst mający znaczenie dla EOG)
Rolnictwo ekologiczne jest najbardziej prośrodowiskową metodą produkcji rolnej, jest to obszar bardzo ważny, ale wymaga on ciągłych zmian w celu zwiększenia udziału tego sektora produkcji. Można śmiało podkreślić, że rolnictwo ekologiczne staje się trendem światowym.
Rolnictwo ekologiczne - Serwis Rzeczypospolitej Polskiej - Akty prawne
Przepisy krajowe
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Przepisy krajowe
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Wytyczne do Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 11 maja 2016 r. w sprawie rodzajów nieprawidłowości lub naruszeń przepisów dotyczących rolnictwa ekologicznego i minimalnych środków, jakie jednostki certyfikujące są obowiązane zastosować w przypadku stwierdzenia wystąpienia tych nieprawidłowości lub naruszeń w ramach kontroli w rolnictwie ekologicznym
Prawo ochrony środowiska – gałąź prawa obejmująca zagadnienia ochrony środowiska. Oprócz regulacji krajowych w jej skład wchodzą również traktaty międzynarodowe.
Podstawową polską ustawą dotyczącą ochrony środowiska jest Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r.
Ustawa określa:
-
zasady ochrony środowiska
-
warunki korzystania ze środowiska
-
obowiązki administracji publicznej związane z ochroną środowiska.
Źródło: Wikipedia