Forum przeciw depresji - to strona Internetowa, która powstała z myślą o osobach chorych na depresję i tych, których bliscy lub znajomi zmagają się z tą chorobą. Za jej pośrednictwem można uzyskać wiele informacji o objawach, przebiegu i sposobach leczenia depresji oraz wykonać test Becka, czyli sprawdzić swoje samopoczucie psychiczne. Na stronie znajdują się także aktualności i szczegółowe informacje dotyczące bieżącej edycji kampanii.
Twarze depresji - strona fundacja, ktora działa aby skutecznie przełamywać stereotypy i przebijać się do świadomości Polaków z kampanią społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam.Akceptuję.”
Stworzona przez pomysłodawczynię Kampanii, dziennikarkę, psycholog i autorkę Książek o depresji - Annę Morawską-Borowiec.
Wyleczdepresje.pl - Naucz się mówić. To kolejna odsłona kampanii Depresja. Rozumiesz – pomagasz, organizowana jest przez Ministerstwo Zdrowia. Celem działań jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji, jej objawów, a także możliwości leczenia.
Myślę Pozytywnie - to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz popularyzowania wiedzy na jego temat. Projekt zakłada kontynuację działań podjętych przez Fundację w ramach Narodowego Programu Zdrowia w roku 2016 i kontynuowanych ze środków własnych w roku 2017.
ISTHIS.ORG - serwis poświęcony depresji, który powstał aby pomagać tym, którzy borykają się z jedną z najniebezpieczniejszych chorób cywilizacyjnych świata. Założenia powstania serwisu było stworzenie miejsca, które pozwoliłoby wszystkim zainteresowanym tematyką depresji znaleźć rzetelne i sprawdzone informacje. Podstawowym założeniem portalu jest kompleksowe podejście do wszystkich aspektów związanych z depresją. Brak miejsca, w którym zarówno chorzy, jak i ich bliscy mogliby zdiagnozować depresję i jej poziom za pomocą znormalizowanego na polskiej grupie badawczej testu oraz brak holistycznego spojrzenia na zagadnienie depresji, zadecydowały o kształcie naszego serwisu. Wyczerpujące informacje dotyczące zarówno diagnozy, jak i kroków pomocy oraz metod leczenia, stwarzają możliwość wsparcia dla pacjentów oraz ich rodzin i bliskich osób chorych.
Stowarzyszenie Aktywnie przeciwko depresji
które powstało w odpowiedzi na problem społeczny jakim wciąż pozostaje stygmatyzacja i wykluczenie społeczne osób chorujących psychicznie, a co za tym idzie zachodzącą potrzebą szeroko pojętej edukacji społecznej, nie tylko poprzez przekazywanie podstawowej wiedzy z zakresu psychopatologii, ale poprzez próby odwoływania się do potrzeby empatii oraz konieczności respektowaniu społecznej normy równości.
Dobrze, że jesteś - strona zakończonej w 2022 roku kampanii społecznej zawiera ciekawe materiały dl nauczycieli, wychowawców i uczniów.
Sposobynadepresje.pl - strona kampanii „Depresja. Naucz się pomagać” kierowana jest do osób z otoczenia cierpiących na depresję. Powstałe w ramach kampanii filmy pokazują, co dzieje się z chorym i co może zrobić bliski. Ich celem jest zbudowanie świadomości na temat choroby, wywołanie empatii i wreszcie pokazanie wspierających reakcji bliskich. Materiał wizualny to wstęp do następnych etapów uczenia się pomagania. Kolejnym z nich jest kurs e-learningu podzielony na 8 części.
ifightdepression.com - ifightdepression.com ma na celu promowanie i zwiększanie świadomości na temat depresji i zachowań samobójczych poprzez dostarczanie wyczerpujących informacji na temat depresji i jej konsekwencji. Strona internetowa oraz narzędzie iFightDepression to marki i inicjatywy Europejskiego Sojuszu Przeciwko Depresji (EAAD). Materiały te zostały opracowane i wdrożone przez konsorcjum PREDI-NU (Preventing Depression and Improving Awareness through Networking in the EU) przy wsparciu i finansowaniu przez Komisję Europejską w ramach Programu Zdrowia.