Line separator

STRONY

WWW

Edukacja globalna

Globalne południe - Polska Zielona Sieć - Program Akcja dla Globalnego Południa.

Europejska kampania na rzecz sprawiedliwej czekolady.

Głód na świecie - wszystko, co trzeba wiedzieć o głodzie na świecie. Najważniejsze fakty, informacje o przyczynach głodu i niedożywienia oraz wskazówki, co musimy zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Tydzień Edukacji Głobalnej 

Edukacja Globalna - projekty, warsztaty, materiały dotyczące edukacji globalnej, realizowane przez ORE.

Instytut Globalnej Odpowiedzialności - wspiera inicjatywy z krajów Południa na rzecz usuwania przyczyn niesprawiedliwości i zmiany mechanizmów dotyczących rozwoju.

Edukacja Globalna - Centrum Edukacji Obywatelskiej - zawiera programy, materiały i publikacje na temat edukacji globalnej.

Polska Akcja Humanitarna - materiały dla szkół.

Kupuj odpowiedzialnie - ogólnopolska organizacją prowadzącą działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji oraz przestrzegania praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie. Baza materiałów, inicjatyw, programów, scenariuszy i wiedzy na temat odpowiedzialnych zakupów.

Kulczyk Fundation - pomaga organizacjom i ludziom efektywnie pomagać. Wspiera projekty infrastrukturalne i inwestycje społeczne w krajach rozwijających się. Baza filmów i scenariuszy zajęć.

Katastrofa klimatyczna

Nauka o klimacie dla sceptycznych - dostarcza w przystępny i przejrzysty wiarygodnej, dobrze udokumentowaną wiedzę o systemie klimatycznym naszej planety. Przedstawia informacje na temat najnowszych wyników badań dotyczących mechanizmów, tempa i charakteru zmian klimatycznych zachodzących na Ziemi.

Edukacja Ekologiczna - Centrum Edukacji Obywatelskiej - programy, materiały, publikacje, scenariusze zajęć na temat edukacji ekologicznej i zmian klimatu.

Ziemia na Rozdrożu - o zmianach klimatu.

Chrońmy klimat -  udziela rzetelnych, bieżących informacji i fachowych opracowań związanych ze zmianami klimatu w różnych obszarach życia i gospodarki.

Extinction Rebellion Polska - czyli bunt przeciw wymieraniu - ruch obywatelskiego sprzeciwu, by wymusić skuteczne działania rządów w celu powstrzymania ocieplenia klimatu i wymierania gatunków.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny - młodzi ludzie, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec bierności polityków w obliczu katastrofy klimatycznej. Należą do międzynarodowego ruchu Fridays For Future.