Dzień Kundelka - 25 października

Kundel, pies nierasowy, wielorasowy, rasy zagadkowej, mieszaniec, burek, sobaka, pies podwórzowy, ...

Mogą być czarne, rude, łaciate, większość ma czujnie postawione uszy i ruchliwe ogony. Każdy inny, jedyny, niepowtarzalny... Spośród miliarda żyjących na całym świecie psów aż trzy czwarte to kundle. 

Kundelki nie należą do żadnej konkretnej rasy, każdy jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.  Stanowią większość wszystkich psów na świecie. Błędnie nazywane są mieszańcami. Mieszańce to potomkowie dwóch odrębnych ras, kundel to skrzyżowanie psów nieokreślonego pochodzenia. 

W ramach obchodów Dnia Kundelka organizowane są wystawy, a wiele schronisk zaprasza również na tzw. dni otwarte, zachęcając do odwiedzin i przygarnięcia bezdomnych piesków oraz ofiarowania wsparcia w postaci datków pieniężnych lub materialnych.

W Polsce jest około 70 tysięcy bezdomnych psów – większość z wskutek ludzkiej bezduszności, bezmyślności i okrucieństwa.

W szkole lub przedszkolu to znakomita okazja do zorganizowania ciekawych zajęć, na których nie tylko uwrażliwiamy dzieci na los zwierząt. Uczniowie mogą pochwalić się swoimi ulubieńcami, zaprezentować zdolności.

Jest to też kolejna okazja do zintegrowaniania nowej grupy.

 

Październik to wyjątkowy miesiąc. Świętują nie tylko kundelki. 

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Ustanowiony został w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt czyli World Animal Week trwający do 10 października.

W Kościele jest to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Kasia - kundelek
Błotne kąpiele porawiają urodę
Sąsiad w ogródku
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now