Wirtualna rzeczywistość w edukacji
Czy wirtualna rzeczywistość
to przyszłość szkoły?
Nowoczesne technologie odgrywają ważną rolę w wielu sektorach gospodarki i instytucjach publicznych. Czy współczesna edukacja z otwartymi ramionami przyjmie nowoczesną technologię jaką jest wirtualna rzeczywistość? Jakie mogą być zalety, a jakie zagrożenia? O sposobach na wykorzystanie technologii w edukacji pisze Michalina Ignaciuk – pedagog, finalistka konkursu Nauczyciel Jutr@ 2021.
Lekcja w... goglach. Wirtualna rzeczywistość zawitała do ursynowskich szkół
Z goglami na oczach, na obrotowym krześle, ale trzymając koleżankę za rękę – tak uczniowie Szkoły Podstawowej nr 322 ruszyli na pierwszą wyprawę do wirtualnej rzeczywistości. Wykorzystanie okularów VR w nauce bezpiecznego poruszania po internecie to najnowszy pomysł dzielnicy.
Wirtualna rzeczywistość w nauce
Wirtualna rzeczywistość (VR) daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata. W wielu dziedzinach nauki dzięki VR możliwe jest bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów, symulacji. Nic dziwnego, że te nowoczesne metody edukowania wchodzą do szkół.
Wirtualna edukacja, czyli jak pewien startup zmienił rzeczywistość szkół
Założyciel platformy edukacyjnej Squla nie bez przesady stwierdza, że przełożył na język gier komputerowych cały program nauczania szkół podstawowych. Okazało się, że właśnie tego oczekiwały dzieci z pokolenia Z. I tak oto startup, mieszczący się początkowo w jednym pokoju dzielonym z inną firmą, dziś odnosi sukces w trzech europejskich krajach.
Jak będzie wyglądać szkoła przyszłości? Wirtualna rzeczywistość zachęca na nauki
Jak zachęcić uczniów do aktywnego udziału w lekcjach? Być może już niedługo tradycyjne sale lekcyjne ze starymi, zużytymi ławkami i pomazaną tablicą zastąpimy wirtualną rzeczywistością. Przedsmak tej zmiany mieli okazję poznać uczniowie. I to nie tylko poznańskiej podstawówki.