WSPÓŁPRACA

WSPÓŁTWORZENIE DOKUMENTÓW 

360px-Google_Drive_icon_(2020).svg.png

Google Drive - tworzenie i współtworzenie dokumentów, przechowywanie plików

Usługa do przechowywania i synchronizacji plików. Dysk Google pozwala użytkownikom przechowywać pliki na swoich serwerach, synchronizować je na różnych urządzeniach i udostępniać. Dysk Google obejmuje Dokumenty Google, Arkusze i Prezentacje Google, pakiet biurowy umożliwiający wspólne edytowanie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, rysunków, formularzy i innych elementów. Pliki utworzone i edytowane za pośrednictwem pakietu biurowego są zapisywane na Dysku Google.

źródło informacji

Konto: wymagane

Adres wwwhttps://drive.google.com

Licencja: nieodpłatna (podstawowa) i premium

Język: polski

Funkcje (informacje ze strony) - https://www.google.pl/intl/pl/drive/ 

 • Dostęp do treści i synchronizowanie ich z dowolnego urządzenia.

 • Możliwość dostosowania ustawień prywatności w tworzonych i przechowywanych dokumentach.

 • Łatwe wyszukiwanie swoich plików i obrazów.

 • Praca indywidualna i zespołowa.

 • Pakiet biurowy Dokumenty Google: 

procesor tekstu – Dokument,

program do tworzenia prezentacji multimedialnych – Prezentacja,

arkusz kalkulacyjny – Arkusz,

edytor grafiki wektorowej – Rysunek.

Aplikacje Google Drive

2021-02-05%2015_27_18-M%C3%B3j%20dysk%20
2021-02-05 15_27_44-Mój dysk – Dysk Goog

OneDrivetworzenie i współtworzenie dokumentów, przechowywanie plików

OneDrive to przestrzeń, w której możesz przechowywać pliki, dokumenty, obrazy, itp. w chmurze Microsoft. OneDrive pozwala na dostęp do zasobów gdziekolwiek – wymagane jest tylko połączenie internetowe. Aplikację możesz zainstalować na swoim komputerze i telefonie lub zalogować się do usługi OneDrive w przeglądarce internetowej dowolnego komputera.
Z chmury OneDrive może korzystać każdy, ponieważ Microsoft oferuje darmowe 5GB OneDrive za darmo. Po założeniu konta na stronie darmowego OneDrive możesz przenieść najważniejsze pliki i dokumenty do chmury Microsoft.
W darmowym dysku otrzymasz także dostęp do przeglądarkowych wersji aplikacji jak Word czy Excel czy możliwość automatycznej synchronizacji folderów.

źródło informacji

Konto: wymagane

Adres www: onedrive.live.com/about/pl-pl/

Licencja: nieodpłatna (podstawowa) i premium

Język: polski

Funkcje (informacje ze strony):

 • Zapisuj swoje pliki i zdjęcia w usłudze OneDrive oraz uzyskuj do nich dostęp w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu.

 • Dostęp z dowolnego miejsca - korzystaj ze swobody uzyskiwania dostępu, edytowania i udostępniania plików na wszystkich swoich urządzeniach, gdziekolwiek jesteś.

 • Tworzenie kopii zapasowej i ochrona - utrata urządzenia nie spowoduje utraty plików i zdjęć zapisanych w usłudze OneDrive.

 • Udostępnianie i współpraca - utrzymaj łączność, udostępniaj dokumenty i zdjęcia znajomym i rodzinie oraz współpracuj w czasie rzeczywistym dzięki aplikacjom pakietu Office.

2021-01-13 17_35_01-Produkty, aplikacje
dropbox-5b9121a0c9e77c007b5f5ea6.png

Dropboxtworzenie i współtworzenie dokumentów, przechowywanie plików

Usługa świadczona przez Dropbox, Inc. polega na udostępnieniu przestrzeni dyskowej na serwerach tej firmy. Wysyłanie, przeglądanie i pobieranie danych jest możliwe poprzez zwykłą przeglądarkę lub poprzez dedykowaną aplikację zainstalowaną na komputerze. W wersji darmowej dostępne są 2 GB miejsca na serwerach, jego powiększenie wymaga uiszczenia opłaty. Jednak korzystając z różnych ofert można powiększyć swoją przestrzeń dyskową za darmo (zaproszenie nowego użytkownika, instalacja oficjalnej aplikacji etc.). Zapraszając nowych użytkowników można zwiększyć przestrzeń dyskową maksymalnie o 16 GB.

źródło informacji

Konto: wymagane

Adres www: https://www.dropbox.com/

Licencja: nieodpłatna (podstawowa) i premium

Język: polski

Funkcje (informacje ze strony):

 • Twórz, przechowuj i udostępniaj zawartość chmury z Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google, plików Microsoft Office oraz z Dropbox Paper obok tradycyjnych plików w Dropbox.

 • Współpraca zespołu w dowolnym czasie i miejscu:

Udostępniaj pliki

Przechowuj i twórz kopie zapasowe

Synchronizuj urządzenia

Chroń i zabezpieczaj

Rozwijaj produktywność

Pobierz aplikację komputerową

Pobierz aplikację mobilną

Pracuj zdalnie

Współpracuj

Zorganizuj zespół

BIBLIOTECZKA

- Dyski internetowe - test 8 pamięci w chmurze

Permanentnie dostępna, gigantyczna pamięć w internecie – to brzmi świetnie. Jak dobrze funkcjonuje w praktyce? Komputer Świat zbadał ofertę ośmiu czołowych dostawców pamięci w chmurze..

Porównanie dysków w chmurze. Jaki dysk w chmurze wybrać?

Jaki dysk w chmurze wybrać? To pytanie może zadawać sobie wiele osób, które chcą przechowywać swoje pliki w chmurze dbając o bezpieczeństwo i dostęp do nich z dowolnego urządzenia w każdym miejscu na świecie. Niniejszy artykuł stanowi porównanie najpopularniejszych dysków w chmurze, także pod względem ekosystemu towarzyszących usług. Znajdziesz tu również test wydajności poszczególnych rozwiązań, jak i kilka propozycji alternatywnych wobec wielkiej czwórki. 

Poznaj 11 najlepszych aplikacji do przechowywania danych w chmurze

Przechowywanie danych w chmurze ma wiele zalet, dlatego jest coraz chętniej wybierane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Chmura internetowa zapewnia właściwie nieograniczoną przestrzeń na pliki, pozwala mieć je pod ręką na każdym urządzeniu (i w każdym miejscu), a także ułatwia dzielenie się nimi z innymi.

Darmowy dysk w chmurze. Alternatywy dla Dysku Google i OneDrive’a 

O tym, że dobrym nawykiem jest robienie kopii zapasowej danych, wie praktycznie każdy. Mało kto jednak sięga poza rozwiązania dwóch monopolistów, czyli Microsoftu czy Google. Czy słusznie? By odpowiedzieć na to pytanie, poniżej zebraliśmy 7 różnych dysków chmurowych, które jeśli nie oferują większej pojemności w darmowej wersji, to zapewniają o wiele więcej funkcji.