CHMURA 

„Chmura” to ogólne określenie usług sieciowych, umożliwiających tworzenie lub trzymanie plików na serwerach nienależących do nas. Na przykład do przechowywania danych możemy wykorzystać udostępnione w internecie przestrzenie dyskowe. Służą do tego takie serwisy jak Dropbox czy Dysk Google. Zapewnia to dostęp do naszych plików niezależnie od tego, z jakiego komputera korzystamy – o ile jesteśmy połączeni z internetem. Innego rodzaju serwisy (np. Google Dokumenty) umożliwiają tworzenie dokumentów tekstowych czy arkuszy kalkulacyjnych za pomocą oprogramowania udostępnionego w sieci. Dzięki temu również praca kilku osób nad jednym dokumentem staje się o wiele łatwiejsza. Nie jest potrzebna do tego instalacja żadnych dodatkowych programów.

źródło informacji

Aplikacje podróżne

Zarządzanie zasobami

Gromadzenie zasobów internetowych na użytek własny lub z możliwością dzielenia się. Praca w chmurze jako ułatwienie zarządzania zgromadzonymi cyfrowymi materiałami.

Grafik Pracy

Praca - Zespół Działania

Narzędzia do współpracy, projektowania i planowania zadań. Zarządzanie czasem, pracą własną i zespołu. Komunikowanie się bez e-maila, udostępnianie plików.

tworzenie charakter gry

Tworzenie dokumentów

 

Narzędzia do wspólnego tworzenia dokumentów, dzielenie się nimi i udostępnianie.